Domeny narodowe | Wszystkie domeny | Transfer domen

Rejestruj domeny .su

Szukaj i rejestruj domeny .SU

www. .
Loading...


.SU to oficjalna domena najwyższego poziomu (ccTLD) ZSRR.
Rejestr:
Rozwiązywanie sporów:
Rejestracja:
159.00 zł - 1 rok (netto)
Transfer:
bezpłatnie
Odnowienie:
159.00 zł - 1 rok (netto)
Okres rejestracji:
1 rok
Odnowienie:
7 dni przed terminem wygaśnięcia
Kwarantanna:
Tak
Czas rejestracji:
w czasie rzeczywistym
IDN:
Nie
Domeny .su dostępne są dla firm i osób prywatnych bez żadnych ograniczeń.

Domena .su przypisana jest do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Powstała 19 września 1990 i mimo formalnego rozpadu ZSRR w grudniu 1991 domena jest ciągle używana i nadal rejestrowane są w niej nowe strony, głównie w Rosji.

Aktualne domeny Rosji .ru oraz .рф można zarejestrować na naszych stronach domen .ru oraz .рф [klik]

Zgodnie z zasadami rejestracji domen rosyjskich, właściciel domeny musi zweryfikować swoją tożsamość poprzez złożenie odpowiednich dokumentów.
  • Osoby prawne / spółki: kopia dokumentu potwierdzającego rejestrację osoby prawnej (wyciąg z rejestru, świadectwo rejestracji)
  • Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą: wpis do ewidencji
  • W przypadku osób fizycznych oraz przedsiębiorców: kopia paszportu
Kopie dokumentów muszą być czytelne, dane osobowe oraz data wydania muszą być aktualne. Kopia paszportu powinna być tak powiększona aby dopasowana była do formatu A4. Dokumenty można składać w języku polskim, nie trzeba ich tłumaczyć.

Po złożeniu zamówienia w naszym systemie należy przesłać do nas wymagane dokumenty, w zależności od osoby rejestrującej domenę. Dokumenty należy przesyłać tylko w formacie .PDF Dokumenty należy przesłać do naszego działu Domeny rosyjskie z formularza dostępnego w strefie klienta (Wyślij zgłoszenie). Dokumenty muszą być dostarczone w ciągu 3 dni od momentu zarejestrowania domeny.

Rejestrując domeny należy przestrzegać następujących zasad:
  • nazwa może zawierać tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika ( - ),
  • nazwa musi zawierać minimum 2 znaki,
  • myślnik (-) nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie (np. na--zwa),
  • nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-),
  • całkowita długość rejestrowanej nazwy nie może przekroczyć 63 znaków
ZSRR, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, Związek Radziecki - historyczne państwo komunistyczne w Europie północnej i wschodniej oraz Azji północnej i środkowej.
Państwo to obejmowało obszar 22 mln km2 od Morza Bałtyckiego i Czarnego do Pacyfiku, istniało od 30 grudnia 1922 do 26 grudnia 1991. W okresie od powstania (1922) do wybuchu II wojny światowej (1939) ZSRR graniczył z Finlandią, Estonią, Łotwą, Polską i Rumunią w Europie; Turcją, Iranem, Afganistanem, Chinami i Japonią w Azji. Mongolska Republika Ludowa i Tannu-Tuwa były marionetkowymi państwami buforowymi ZSRR w Azji. Po zakończeniu II wojny światowej ZSRR graniczył z: Norwegią, Finlandią, Polską, Czechosłowacją, Węgrami, Rumunią, Turcją, Iranem, Afganistanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną i Japonią.
Białoruska SRR i Ukraińska SRR były członkami-założycielami Organizacji Narodów Zjednoczonych i członkami większości organizacji wyspecjalizowanych ONZ.
W 1991 ZSRR uległ rozwiązaniu na 15 niepodległych państw (największe z nich to, będąca jego sukcesorem, Rosja), z których część próbowała kontynuować współpracę w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw.

źródło: Wikipedia