Domeny narodowe | Wszystkie domeny | Transfer domen

Rejestruj domeny .sa

Szukaj i rejestruj domeny .SA

www. .
Loading...


.SA to oficjalna domena najwyższego poziomu (ccTLD) Arabii Saudyjskiej.
Rejestr:
Rozwiązywanie sporów:
Rejestracja:
3199.00 zł - 1 rok (netto)
Transfer:
3199.00 zł (netto)
Odnowienie:
3199.00 zł - 1 rok (netto)
Okres rejestracji:
1 rok
Odnowienie:
14 dni przed terminem wygaśnięcia
Kwarantanna:
Nie
Czas rejestracji:
14 dni
IDN:
Nie
Domeny .sa są dostępne dla wszystkich. W przypadku rejestracji domen .sa wymagany jest kontakt administracyjny zlokalizowany na terenie Arabii Saudyjskiej, dlatego domeny .sa rejestrowane są automatycznie z wykorzystaniem usługi powiernika (lokalnego reprezentanta na terenie Arabii Saudyjskie). Usługa powiernika zawarta jest w cenie rejestracji, ale jeżeli ktoś posiada własny kontakt na terenie Arabii Saudyjskiej, cena rejestracji będzie dużo niższa.
Domeny .com.sa nie wymagają lokalnego reprezentanta. Rejestracja domen .sa oraz .com.sa wymaga także dodatkowych dokumentów o których poinformujemy po rozpoczęciu procesu rejestracji.
Rejestrując domeny należy przestrzegać następujących zasad:
  • nazwa może zawierać tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika ( - ),
  • nazwa musi zawierać minimum 2 znaki,
  • myślnik (-) nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie (np. na--zwa),
  • nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-),
  • całkowita długość rejestrowanej nazwy nie może przekroczyć 63 znaków
Arabia Saudyjska, Królestwo Arabii Saudyjskiej - państwo położone w zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim. Graniczy z Irakiem, Jordanią, Kuwejtem, Omanem, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Jemenem. Stolica znajduje się w Rijadzie. Arabia Saudyjska jest jednym z państw założycielskich Ligi Państw Arabskich.
W Arabii Saudyjskiej na wybrzeżu i w szelfie Zatoki Perskiej występują bogate złoża ropy naftowej, szacowane na 26% zasobów światowych. Arabia Saudyjska zajmuje 1. miejsce na świecie w wydobyciu ropy naftowej; z innych surowców wydobywa się gaz ziemny, sól kamienną, surowce skalne oraz złoto. Kraj ten specjalizuje się w produkcji najlepszych jakościowo benzyn i paliw lotniczych. Po 1975 duże nakłady finansowe przeznaczono na hutnictwo żelaza i aluminium (huty w Al-Dżubajl, Dżuddzie, Janbu al-Bahr), przemysł maszynowy, materiałów budowniczych (zwłaszcza cementu – ok. 10 mln ton rocznie), spożywczych, nawozów sztucznych (kombinat w Ad-Dammam) oraz budowę zakładów odsalających wodę morską, m.in. w Al-Dżubajl (największa odsalarnia wody morskiej na świecie) i Dżuddzie. Duże zakłady przemysłowe w Arabii Saudyjskiej stanowią własność państwową. Coraz mniejszą rolę odgrywa rzemiosło (tkactwo, garncarstwo, wyroby z metalu).

źródło: Wikipedia