Domeny narodowe | Wszystkie domeny | Transfer domen

Rejestruj domeny .re

Szukaj i rejestruj domeny .RE

www. .
Loading...


.RE to oficjalna domena najwyższego poziomu (ccTLD) wyspy Reunion.
Rejestr:
Rozwiązywanie sporów:
Rejestracja:
49.00 zł - 1 rok (netto)
Transfer:
49.00 zł (netto)
Odnowienie:
49.00 zł - 1 rok (netto)
Okres rejestracji:
1 rok
Odnowienie:
2 dni przed terminem wygaśnięcia
Kwarantanna:
Tak
Czas rejestracji:
w czasie rzeczywistym
IDN:
Nie
Domena .re dostępna jest tylko dla firm mających swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej oraz dla firm z następujących krajów: Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.
Domena nie jest dostępna dla osób prywatnych

Firmy z terenu Unii Europejskiej w formularzu rejestracyjnym wpisują numer NIP poprzedzony kodem kraju np. PL123456789, a firmy z terenu Francji swój numer SIREN lub SIRET

W momencie rejestracji domena .re musi być poprawnie skonfigurowana na podawanych serwerach DNS. Poprawność konfiguracji serwerów DNS można sprawdzić na stronie www.zonecheck.fr.
Rejestrując domeny należy przestrzegać następujących zasad:
  • nazwa może zawierać tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika ( - ),
  • nazwa musi zawierać minimum 3 znaki,
  • myślnik (-) nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie (np. na--zwa),
  • nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-),
  • całkowita długość rejestrowanej nazwy nie może przekroczyć 63 znaków
Reunion - wyspa na Oceanie Indyjskim, położona około 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusu. Stanowi ona najdalej wysuniętą na zachód część archipelagu Maskarenów. Wyspa zajmuje powierzchnię 2512 km2. Zamieszkuje ją 802 000 osób. Reunion stanowi region administracyjny i jednocześnie departament Francji o statusie departamentu zamorskiego nr 974 (od 1946).
Pierwszym źródłem dochodów Reunionu jest uprawa trzciny cukrowej, a kolejnym turystyka. Pomimo pewnego rozwoju ekonomicznego, na wyspie panuje dość duże bezrobocie. Wynika to głównie z wysokiego przyrostu naturalnego. Stąd też wielu mieszkańców wyspy zmuszonych jest do emigracji, głównie do metropolii. Produkt krajowy brutto (PKB) na jednego mieszkańca wynosi $6200 USD (2005). Wyspa obsługiwana jest przez port lotniczy imienia Rolanda Garrosa, położony w Gillot, niedaleko stolicy wyspy Saint-Denis oraz przez port morski Pointe-des-Galets.

źródło: Wikipedia