Domeny narodowe | Wszystkie domeny | Transfer domen

Rejestruj domeny .hu

Szukaj i rejestruj domeny .HU

www. .
Loading...


.HU to oficjalna domena najwyższego poziomu (ccTLD) Węgier.
Rejestr:
Rozwiązywanie sporów:
Rejestracja:
107.00 zł - 2 lata (netto)
Transfer:
transfer domeny nie jest możliwy
Odnowienie:
54.00 zł - 1 rok (netto)
Okres rejestracji:
tylko 2 lata
Odnowienie:
8 dni przed terminem wygaśnięcia i tylko na 1 rok
Kwarantanna:
Tak
Czas rejestracji:
16 dni
IDN:
Tak
Domena .hu dostępna jest dla osób prywatnych oraz firm z Unii Europejskiej.
Wymagany jest lokalny kontakt administracyjny na terenie Węgier, w przypadku jego braku zapewniamy bezpłatną usługę tzw. powiernictwa.

W momencie rejestracji domena musi być poprawnie skonfigurowana na serwerach DNS, dostępny musi być także adres e-mail postmaster@nazwa_domeny.
Po otrzymaniu opłaty, przesyłamy do rejestrującego domenę formularze, które należy dokładnie wypełnić i odesłać.
W momencie rejestracji, rejestr umieszcza domenę na okres 8 dni na publicznie dostępnej liście domen oczekujących na rejestrację. Lista dostępna jest na stronach rejestru nic.hu. W tym czasie domena posiada status "REQUESTED". W przypadku braku sprzeciwu innych podmiotów odnośnie rejestrowanej nazwy, domena jest w ciągu 2 dni rejestrowana.
Rejestrując domeny należy przestrzegać następujących zasad:
  • nazwa może zawierać tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika ( - ),
  • nazwa musi zawierać minimum 2 znaki,
  • myślnik (-) nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie (np. na--zwa),
  • nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-),
  • całkowita długość rejestrowanej nazwy nie może przekroczyć 63 znaków
Węgry - państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.
Do 1946 Królestwo Węgier, z epizodem Węgierskiej Republiki Ludowej (XI 1918-III 1919) i Węgierskiej Republiki Rad (III-VIII 1919), 1946-1949 Republika Węgierska. Po przejęciu pełni władzy przez partię komunistyczną i stworzeniu państwa monopartyjnej dyktatury partii komunistycznej 1949-1989 Węgierska Republika Ludowa. WRL, państwo satelitarne ZSRR, była członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, większości organizacji wyspecjalizowanych ONZ od 1955, a także Układu Warszawskiego i RWPG jako element bloku wschodniego. W latach 1956–1962 powstanie węgierskie 1956 (stłumiona przez Armię Radziecką próba usamodzielnienia się od ZSRR) było przedmiotem debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W wyniku obrad Trójkątnego Stołu (czerwiec 1989) nastąpiła transformacja ustrojowa i po przeprowadzonych 24 marca 1990 wolnych wyborach Węgierska Republika Ludowa została przekształcona w demokrację parlamentarną, Republikę Węgierską (proklamowaną oficjalnie 23 października 1989). 1 stycznia 2012 nowa Konstytucja Węgier ustanowiła nową nazwę: Kraj Węgrów - Magyarország.

źródło: Wikipedia