Certyfikaty SSL | Domeny narodowe | Wszystkie domeny | Transfer domen

GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan

GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan to usługa świadczona przez GeoTrust®, która skanuje strony internetowe w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania i innych zagrożeń, które mogły zostać zainstalowane na stronie.
GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan wykrywa znane szkodliwe i złośliwe skrypty. Poprzez zaawansowany system wykrywania, może też zidentyfikować nowe zagrożenia, które nie są jeszcze powszechnie znane.

Dystrybucja szkodliwego oprogramowania za pośrednictwem stron internetowych niemal podwoiła się w 2010 roku. Zidentyfikowano ponad 286 milionów unikalnych odmian złośliwego oprogramowania, które instalowane jest na witrynach internetowych i atakuje komputery odwiedzających zainfekowane strony.

Hakerzy instalują złośliwe oprogramowanie na internetowych stronach bez wiedzy właściciela serwisu przez wykorzystanie słabości zabezpieczeń serwera, niepoprawnie napisanych skryptów lub przez nieuprawnione uzyskanie dostępu do witryny internetowej np. zbyt słabe hasło dostępowe do strony. Kod złośliwego oprogramowania nie jest widoczny na stronie, nie jest też łatwo wykrywany ale może zainfekować komputery Twoich klientów, przy przeglądaniu witryny internetowej. Malware wykorzystywane jest do rozprzestrzeniania wirusów, do przejęcia kontroli nad komputerem i dokonywania kradzieży poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych lub innych danych osobowych.
Osoba odwiedzająca zainfekowane strony, otrzyma ostrzeżenie o możliwości zainfekowania komputera. Takie ostrzeżenie zniechęca potencjalnych klientów i nie buduje zaufania do Twojej firmy. W przypadku zindeksowania zainfekowanej witryny przez wyszukiwarki np. Google, witryna w wynikach wyszukiwania będzie przez dłuższy okres oznaczona jako witryna niebezpieczna i oznaczona tekstem "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze."

Główne cechy skanera GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan:

  • Codzienne skanowanie 50 najpopularniejszych stron internetowych w Twojej domenie w poszukiwaniu infekcji złośliwym oprogramowaniem
  • Analiza stron w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń
  • Natychmiastowe powiadomienia o znalezieniu złośliwego kodu ze wskazaniem zainfekowanych miejsc
  • Skanowanie na żądanie w dowolnym momencie w celu potwierdzenia braku infekcji
  • Dynamiczna pieczęć GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan potwierdzająca skanowanie strony oraz brak złośliwego oprogramowania

Na swoich internetowych stronach możesz zainstalować tzw. pieczęć GeoTrust® Web Site Anti-Malware Scan. Pieczęć informuje, że witryna jest wolna od złośliwego oprogramowania. Na pieczęci znajduje się data ostatniego skanowania. W przypadku wykrycia malware pieczęć nie będzie wyświetlana.