26 września 2011 roku do "wolnej" rejestracji na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" wprowadzone zostaną domeny .COM.DE. Domeny .COM.DE wprowadza do rejestracji niezależny od głównego rejestru .de podmiot, firma CentralNic. Domena .COM.DE jest dostępna dla wszystkich bez żadnych ograniczeń i restrykcji związanych z rejestracja .de Domenę .COM.DE można zarejestrować na okres od 1 roku do 10 lat

W tej chwili, bez żadnych zobowiązań, bez pobierania opłat przyjmujemy do pre-rejestracji nazwy w domenie .COM.DE. Proszę zwrócić uwagę, że .COM.DE jest nową domeną i praktycznie wszystkie nazwy są w tej chwili dostępne (musik.com.de, chat.com.de, shop.com.de, auto.com.de, sale.com.de, itp.).

Proces pre-rejestracji domen .COM.DE został podzielony na 4 fazy i przebiega następująco:

1. Faza "Sunrise" - do 22 lipca 2011 roku - przeznaczona jest dla posiadaczy potwierdzonych praw do znaków towarowych oraz firm, które są wpisane w niemieckim Rejestrze Handlowym (wpis do rejestru musi być sygnowany datą przed 30 lipca 2010 roku). Agentem ds. walidacji będzie  CHIP (ClearingHouse for Intellectual Property).

Jeśli zostanie złożony więcej niż jeden wniosek o taką samą nazwę domeny, domeny będą przyznawane za pomocą procesu aukcyjnego.

Cena rejestracji w fazie "Sunrise":

Bezzwrotna jednorazowa opłata za złozenie aplikacji (w tym walidacja) wynosi 1580,00 zł plus opłata za roczną rejestrację w wysokości 35,00 zł

 

2. Faza "Landrush" która potrwa od 25 lipca do 26 sierpnia 2011 przeznaczona jest dla wszystkich chętnych którzy chcą zarejestrować domenę. Ze względu na ponoszone koszty skierowana jest głównie dla firm lub osób którym bardzo zależy na zarejestrowaniu określonej nazwy. Z tej fazy wyłączone zostaną domeny, które zostaną przyznane w fazie "Sunrise". Jeśli zostanie złożony więcej niż jeden wniosek o taką samą nazwę domeny, domeny będą przyznawane za pomocą procesu aukcyjnego.

Cena rejestracji w fazie "Landrush":

Bezzwrotna jednorazowa opłata za złozenie aplikacji wynosi 1580,00 zł plus opłata za roczną rejestrację w wysokości 35,00 zł

 

3. Faza "Grandfathering" przeznaczona jest dla wszystkich włascicieli zarejestrowanych domen .de którzy chcą także zarejestrować nazwę w domenie .com.de Faza "Grandfathering" potrwa od dnia 30 sierpnia do 23 września 2011, a z rejestracji zostaną wyłączone domeny przydzielone w fazach "Sunrise" i "Landrush".

Cena rejestracji w fazie "Grandfathering":

Bezzwrotna jednorazowa opłata za złozenie aplikacji wynosi 380,00 zł plus opłata za roczną rejestrację w wysokości 35,00 zł

 

4. Faza "Go-Live" to rozpoczęcie wolnej rejestracji na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Faza ta rozpocznie się 26 września 2011.

Opłata za rejestrację domeny w tej fazie wynosi 35,00 zł

 

UWAGA: Wszystkie podane ceny są cenami netto.

 

Proces składania zamówień na pre-rejestrację domen .COM.DE:

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt lub pod numerem telefonu 53165830329 - 06 - 2011« Powrót